A felvidéki labdarúgó-válogatott mérföldkőhöz érkezett. Egy kényszerszünet után újra mozgásba lendült a válogatottat működtető Felvidéki Labdarúgó Egyesület. A magyar labdarúgás egyik legnagyobb múltú, patinás csapata, az MTK nyújtott segítő jobbot a válogatottnak.
Az együttműködés lényege, hogy a két csapat kölcsönösen segíti egymást elsősorban szakmai téren, de megfelelő körülmények esetén játékosmozgás tekintetében is. Lesznek közös mérkőzések, megjelenések, események, melyekből a két fél szakmailag profitálhat. Ennek részleteiről a klubok a járványhelyzetet követően adnak bővebb tájékoztatást, amikor már tervezni lehet konkrét dolgokat.
„Azt mondják, hogy a bajban ismerszik meg a barát. Az MTK segítsége egy ilyen helyzetben érkezett. 2015-ös megalakulásunk óta sok minden történt velünk. Voltak szép pillanatok, felemelő érzések, de megéltünk kudarcot és nehézségeket egyaránt. 2018-ban egy válság vette kezdetét a csapat háza táján. Anyagi gondok miatt nem tudtunk kiutazni a 2018-as ConIFA világbajnokságra, annak ellenére, hogy elsőként kvalifikáltuk magunkat a tornára és az esélyesek közt tartottak minket számon. Ez rányomta a bélyegét az egész csapat hangulatára, és elkezdődött a kiút keresés, ami reményeink szerint mostanra rendeződött. Ennek egyik jele az MTK-val kötött megállapodás is, de nyitottak vagyunk más csapatokkal is hasonló együttműködések kialakítására”
– részletezte az együttműködési megállapodás hátterét Nagy Dávid a válogatott alapító elnöke.
A csapat utoljára 2017 nyarán vett részt az Észak-Cipruson rendezett ConIFA Európa-bajnokságon, itt játszotta utolsó mérkőzését június 9-én Dél-Oszétia ellen (2:0). Legközelebb a FUEN által ausztriai Karintiába szervezett Europeádán szerepelt volna a nyáron, ám a járványválság miatt az eseményt jövőre halasztották.
A válogatott egyik fő küldetésének tekinti, hogy erősítse az egészséges nemzeti öntudatot és az összetartozás érzését felvidéki magyarokban, hiszen mint köztudott a labdarúgásnak kiemelten fontos integráló szerepe van. Másik fő küldetés pedig, hogy a felvidéki magyar tehetségeknek játéklehetőséget biztosítson; hogy a feltörekvő játékosok érezzék a megbecsülést és a szeretet szülőföldjükön. Mindezzel hozzájárulva a felvidéki magyar sport és sportolók fejlődéséhez.
Felvidéki Labdarúgó Egyesület
Támogass minket!
Támogasd Te is a Garam és az Ipoly mente lapját, a Reflex24-et, hogy a következő hónapokban is eredményesen működhessen tovább a portálunk és a havilapunk!
Támogatom a REflex24-et!
Hozzászólok