A befektető az ipolysági Plus Job Solution, a tervezésért az Artel Plus tervezőiroda felel. A részletekről Danis Longai Tímeát és Danis Júliust, a Plus Job tulajdonosait kérdeztük.
Fontos kihangsúlyozni, hogy nem a klasszikus értelemben vett, Ipolyságon is megtalálható panelházakról van szó, az ötlet nagyjából két évvel korábban fogalmazódott meg a budapesti lakóparkok mintájára. A tervezési szakasz folyamán kiemelt szempont volt a tágas, élhető környezet kialakítása: a kétszobás lakások 60m2 alapterülettel rendelkeznek, míg a 3 szobásak 90m2-rel. A kerítéssel és sorompóval elzárt telekrészen a parkolókon túl parkosított közösségi terek kialakítására kerül sor, a földszinti lakások közt akad, melyhez saját kertrész is tartozik, az első emeleten és a tetőtérben lévő lakások pedig tágas terasszal rendelkeznek.
„Ipolyságon több mint két évtizede nem volt hasonló beruházás, pedig a jelenlegi projektet övező érdeklődés alapján elmondhatjuk: igény lett volna rá. A területrendezési terv kimondottan elavult, nagyjából ötven éve nem változtattak rajta. Eredetileg négyemeletesre terveztük az épületeket, ám a városvezetőség részéről kategorikus elutasításba ütköztünk.”
A befektetést jegyző házaspár sajnálattal tapasztalta a városvezetés és a képviselők többségének negatív viszonyulását, hiszen a projekt a városnak egyetlen centjébe sem kerül, mégis a közjót, a fiatalok helyben maradását szolgálja – egyedül a haladást és fejlődést támogató hozzáállásra lett volna szükség. Danis Július leszögezte, a viszontagságok ellenére úgy tűnik, legalább a módosított koncepció elfogadásra kerül majd, illetve kifejezte abbéli reményeit, hogy nem ütköznek további akadályokba a városvezetés részéről és a lakópark a legoptimistább előrejelzések szerint épülhet meg: legkorábban a 2024-es év folyamán.
Támogass minket!
Támogasd Te is a Garam és az Ipoly mente lapját, a Reflex24-et, hogy a következő hónapokban is eredményesen működhessen tovább a portálunk és a havilapunk!
Támogatom a REflex24-et!
Hozzászólok