A Jövőre zenekar az első önálló koncertjére készül a hétvégén, július 25-én. Ennek apropóján kértem fel a srácokat egy bemutatkozó interjúra. Szerencsére, a banda két tagjával is sikerült beszélgetnem, méghozzá Podhorszky Márkkal (gitár) és Straňák Zoltánnal (ének), akik meséltek nekem a kezdetekről, a zenéről, amit játszanak, de megtudhatjuk azt is, miért éppen Jövőre?
A zenekarotok neve a Jövőre, meglehetősen furcsa név, bár zenekaroknál ezt megszokhattuk, ti miért ezt választották?
Márk: Sok ötletünk volt, mielőtt még megszületett ez a név. A mögötte álló történt nagyon egyszerű, szilveszter volt, és ahogy repkedtek a jobbnál jobb szóviccek, jött egy ötlet, hogy “majd jövőre elnevezzük a zenekart is.” Így született meg a nevünk.
A jelenlegi zenekar mikor alakult a mostani összeállításban?
Márk: Körülbelül egy éve alakultunk, akkor még hatan játszottunk, mára öten maradtunk. Egyébként mi mind osztályársak vagyunk, és a tavalyi évig külön zenekarban zenéltünk, de eszünkbe jutott, hogy:
,,Hé, mi lenne, ha két zenekarból csinálnánk egyet?“
Így alakult meg az együttesünk.
Főleg milyen műfajt játszotok?
Márk: Hm, ez nehéz kérdés. Főleg könnyűzenét, de nagy hangsúlyt fektetünk a gitárokra is, ettől pedig alternatív hatású lesz, de rocknak nem nevezném.
Ha már a gitároknál tartunk, te is gitáron játszol, igaz?
Márk: Igen, ha kell vokálozok is, de inkább maradok a gitárnál.
Miért pont a gitár?
Márk: Nővéreim egyszer kaptak egy gitárt karácsonyra, én mindig csodálattal néztem, ahogy a falról lógott. Sajnos, egyikük sem tanult meg játszani rajta, de én eldöntöttem, hogy bizony gitározni fogok. Ebből aztán sokáig nem lett semmi, de 6 évre rá újra fellángolt bennem ez az ötlet. Kikönyörögtem egy új gitárt, ennek már 6-7 éve, és azóta is életem egyik legjobb ötletének tartom.
Emellett rád esett a zeneszerzés feladata is.
Márk: Ez nem így működik, kezdetekben még talán igen. Most már ketten írjuk a számukat Dominikkal, a másik gitárosunkkal. Általában vagy én vagy ő kitalálja az alapdallamot, ezt a másik pedig kibővíti. Általában én lassúbb, melodikusabb dallamokat írok, Dominik pedig a tempósabb számokat.
De mindenki ötletét meghallgatjuk, van, amikor megírunk egy dalt, már szöveggel együtt játsszuk, de valahogy nem működik. Akkor azt a dallamot jegeljük, és később elővesszük.
Ezen a ponton szeretném bevonni a beszélgetésbe Zolit is, hiszen a jó dalokhoz kell egy jó énekes is. Mikor a zenekar megalakult, evidens volt, hogy te leszel az énekes?
Zoli: Elérhető szabad énekes híján, önkéntesen vállaltam az éneklést, de tulajdonképpen ez így alakult ki. Aki ismer, tudja hogy hangszeren is játszom. Jövőre végzős diákként zárom a zeneiskolás tanulmányaimat, ahol klarinéton tanulok. Az énektudásomhoz hozzátettek a Sendergős évek és a Bartók Béla Ifjúsági Vegyes Karban eltöltött évek is. Mindig is szerettem énekelni, de sosem gondoltam volna, hogy egyszer egy zenekar énekese leszek, ami ráadásul a mi saját zenekarunk. Felelősségteljes feladat, de a kezdetektől élvezem és szeretem csinálni.
Itt megragadnám az alkalmat, és szeretném elmondnani, hogy a koncerten csatlakozik hozzánk egy meglepetésvendég is, aki hangjával segíti majd a vokális részeket és a számok zömében ő is velem együtt énekel majd.
Az éneklés mellett milyen szerepet töltesz be a zenekarban?
Zoli: Az énekes szerepemen kívül igyekszem aktívan részt venni a szervezőmunkában is. Nagy erőkkel és izgalommal készülünk az első önálló koncertünkre is, ahova mindenkit szeretettel várunk.
Reméljük, az időjárás is kedvező lesz, és szombaton minden a mi malmunkra hajtja a vizet.
Fiúk, köszönöm a beszélgetést, sok sikert kívánok a holnapi nagy napra!
Támogass minket!
Támogasd Te is a Garam és az Ipoly mente lapját, a Reflex24-et, hogy a következő hónapokban is eredményesen működhessen tovább a portálunk és a havilapunk!
Támogatom a REflex24-et!
Hozzászólok