A lekéri Dudich Ferenc Polgári Társulás harmadik alkalommal szervezte meg az Alsó-Garam Menti Helytörténészek Találkozóját a helyi könyvtár épületében. A szakmai programon egy könyvbemutatót és tíz előadást hallgathattak meg az érdeklődők.
A bevezető és lezáró előadást, illetve az egyes előadásokat összekötő részeket a házigazda Juhász Gábor tartotta, a helytörténészek pótolhatatlan munkáját is méltatva, akik hozzájárulnak a múlt megismeréséhez.
„Ezek a találkozók rávilágítanak arra, hogy a helytörténészek milyen fontos kutatómunkát végeznek a múlt feltárása kapcsán, hiszen a bonyolult, átfogó történelmi folyamatokat teljes egészében csak akkor érthetjük meg, ha feltárjuk annak leképződését saját régiónkban, szűkebb pátriánkban is, így lesz hagyatéka a régiónknak”
– mondta el Juhász Gábor.
A konferencián szó esett a párkányi dunai hidakról, az első világháború utáni szoborsorsokról, geofizikai kutatásokról, a szőgyéni templomokról, Felvidék katonai emlékhelyeiről, a „zselízi püspökről”, Fischer-Colbrie Ágostonról, nem utolsó sorban Botka Tivadar életéről és munkásságáról, valamint a zselízi fakastélyról is.
Csonka Ákos
Támogass minket!
Támogasd Te is a Garam és az Ipoly mente lapját, a Reflex24-et, hogy a következő hónapokban is eredményesen működhessen tovább a portálunk és a havilapunk!
Támogatom a REflex24-et!
Hozzászólok