A hideg, a hó mostanra megérkezett, az idő viszont ennek ellenére kibírható az András-napi vásáron Zselízen is. Minden vásárnak megvan a maga utánozhatatlan hangulata. Az András-napi vásár sajátja a forralt bor, a mézbor, a sült pecsenye, kolbász és gesztenye jellegzetes, finom illata, ami sokkal elviselhetőbbé tesz minden zord időjárást. Emellett természetesen a kiállított portéka színes kavalkádja vonzza a látogatókat, a kézművesek csodálatos standjai és a mindenféle vásári látványosság.
A helyiek és környékbeliek, akik ellátogatnak a vásárba, válogathatnak a vásári falatok közül, és a temérdek portékát, a szűkebb régió termelőinek kínálatát is érdemes áttekinteni.
Ha hazai terméket vásárolsz, kisvállalkozót támogatsz, az ő asztalára teszel le ételt, az ő csekkjeire adsz pénzt. Ez pedig ma fontos küldetés!
Ha egy vállalkozótól vásárolunk nem csak őt támogatjuk, hanem azokat a családokat is, akiknek ő ad munkát azzal, hogy termel és gyárt. Soha ne felejtsd el, még akkor sem, ha nem vagy ezoterikus beállítottságú, hogy egy édesanya, aki kézzel készült édességet árul, minden egyes összetevőt maga választ, szeretettel készíti azt, ezáltal hatalmas pozitív energiát ad/tesz minden termékébe. Azok a termékek, amelyek szeretettel készülnek tovább “élnek” bennünk.
De mondhatnánk a méhészeket, akik szememben egy ugyanolyan szubkultúra, mint a bélyeggyűjtők, vagy a siklóernyősök, intenzív klubélettel, kiállításokkal, belső rendezvényekkel, amelyek a nagyközönség számára jórészt láthatatlanok, vagy ha láthatóak, akkor is nehezen értelmezhetők, befogadhatók. Mi jobbára már csak a boltok polcain üvegbe csomagolt késztermékkel szembesülünk. De ha nem termelőtől vásárolják a mézet, legyenek résen:
lehet, hogy kínai, izocukorból készült trutymóval vágták át önöket.
Egy méhész szívvel-lélekkel készíti a finomabbnál finomabb terméket.
Talán olcsóbb a kínai plüsskutya, mint egy kézzel horgolt baba, amit egy hazai gyártó készít. De belegondoltál már abba, hogy mennyi üzemagyag és káros anyag szabadul fel, miközben ezek a dolgok készülnek, illetve amíg egy másik országból ideérnek? Eszedbe jut egy műanyag kard vásárlásakor, hogy mikor fog lebomlani? Tudatában vagy annak, hogy amíg Kínából átér a csomagod, hányszor csomagolják be fóliába, hányszor ragasztják le, illetve nyomtatnak mellé papírokat? Mindezt azért, hogy felkerüljön egy multi polcára, hogy megvehesd, és ezzel támogass egy olyan rendszert, ami kihasználja a dolgozóit, téged pedig olcsó szeméttel kilóra megvesz.
A vásárokban is ezért keresd a hazait, legyél tudatos vásárló és hagyd örökségül a következő generációnak azt a gondolatot, hogy figyelsz rájuk. Földünket ugyanis nem szüleinktől örököljük, hanem unokáinktól kapjuk kölcsön.
A kisváros vásárát már hagyományosnak is mondhatjuk, hiszen már több, mint több húsz éve megrendezik. A tegnap kezdődött vásáron néhányan a közelgő adventre hangolódva itt szerzik be az első karácsonyi ajándékokat, mások csak azért keresik fel, hogy egy pohár gőzölgő ital vagy meleg étel mellett elbeszélgessenek ismerőseikkel, barátaikkal.
Az adrenalinszintet fokozó, észveszejtő attrakciók, égbe repítő hinták szintén hozzátartoznak a vásári élményszerzéshez. Idén egy óriáskerék is rendelkezésre áll a kilátogatók előtt, így a magasból is megcsodálhatják a kisváros szépségeit.
Aki teheti, ne hagyja ki az idén sem!
Támogass minket!
Támogasd Te is a Garam és az Ipoly mente lapját, a Reflex24-et, hogy a következő hónapokban is eredményesen működhessen tovább a portálunk és a havilapunk!
Támogatom a REflex24-et!
Hozzászólok